KONST / Litografier / Färglitografi 10717138
nr 1071 7138
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), stilleben, 147/260, signerad, -54, motivet: 65x52
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
måndag 28 november 2016
kl 19:31:45
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén